November 30, 2022

Magazín o automobilech

Těžko popisovat něco tak úchvatného. Skvělé auto se skvělým motorem, brzdami a jízdními vlastnostmi. Je to ucelený krasavec s decentní tovární úpravou a dokonalým vizuálním zpracováním. Na české silnice velmi ultimativní, pokud dojde na rychlost a stabilitu, těžko se mu něco vyrovná.

Na to, že se jedná o sportovní model, je vůz překvapivě komfortní i po Praze. Dá se s ním jezdit jak pomalu a v pohodě, tak i velmi, velmi rychle, záleží na řidiči. Navíc při pomalé jízdě není nijak hlučný, při vyšších rychlostech má naopak ten správný zvuk.

Najel jsem přes 10 tisíc a bez problémů. Prozatím byl měněn pouze olej. Největší opotřebení je na předních pneumatikách, což je ovšem daň za výjimečné jízdní vlastnosti. Každopádně se spotřeba gum řídí pouze podle jízdního stylu. Spotřeba je různorodá. Na dálnici při ustálených 140 km/h kolem 10 litrů. Při každodenním ježdění po městě pohodovým stylem průměr 11-12 litrů. Trochu rychleji a je to 15 litrů. Na okreskách při rychlé jízdě v klidu vezme 20 litrů. Výš už se snad dá jít pouze na okruhu anebo při vypnutém mozku i na silnici. RS žere samozřejmě pouze N98. Ale stojí to za to!

Recenze